Modernizasyon

Oca 3, 2015   //   Yazar: yadmin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, asansörlerde kullanılan sistemler ve platform yapısal ömrünü doldurduktan sonra ihtiyaçlara cevap veremez bir hal almaktadır. Bu tip durumlarda genel eğilim, hali hazırda yeni sistemlerle donatılmış modernizasyona gitmek şeklindedir.

Modernizasyon; hali hazırda asansör üzerindeki aşınmış, işlevini yitirmiş, ömrünü doldurmuş, metal yorgunluğu sürecine girmiş eski teknoloji sistemlerin çıkarılıp, yerine daha yeni ve daha fazla kabiliyete sahip sistemlerin takılması şeklinde tarif edilebilir.

Ancak daha derinlere inildiğinde, başarılı bir modernizasyonun sırrı; ihtiyaç sahibince netleştirilen istekler ışığında, yapısal, mekanik, elektrik, analiz, test gibi bir çok disiplinin, görev tanım ve sorumlulukları kapsamında, birbirleriyle uyum içinde çalışmasında yatmaktadır.

Modernizasyon kapsamında yapılacak işlerin çerçevesi, ihtiyaç sahibi müşterinin, modernizasyondan beklentisini tanımlamasıyla çizilir. Yilmazsanasansör olarak müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak ve Asansör yönetmeliği çerçevesinde modernize edilir.

Yorumlar kapatıldı.